Üldine tutvustus

Kalda talu Valgamaal Iigastes

Asub 20 kilomeetri kaugusel Valgast kirdes.

Iigaste küla kuulub Tõlliste valda. Lähim keskus on Laatre (6 km) poodide ja apteegiga. Seal asub ka vallavalitsus.

Tegemist on metsadest ümbritsetud põllumajanduspiirkonnaga. Kirdesse jäävad spordiga seotud Otepää alad, lõunasse Karula rahvuspark metsaste mägedega ning paljude väikeste järvedega. Huviväärsused on seotud maastikuga - jalutamine, jooksmine, rattasõit, ujumine. Talvel suusatamine ja uisutamine. Ümberkaudses looduses jagub küllalt avastamist aasta ringi. Näiteks pole tõenäoliselt igaüks näinud veel kopratammi.

Kalda talu asub Väikese Emajõe kaldal. Jõgi, mis suubub Võrtsjärve ning edasi Peipsisse ja kasvab oma teel üha suuremaks. Talu läheduses ühineb Väikese Emajõega Ärnu jõgi - koht kus kalameestel on tegemist.

Ka linnuvaatlejatele jagub imetlemist. Tänu rahulikule paigale ja suurtele osalt niisketele metsadele satub siin silma mitmeid liike, keda muidu vaevalt kohtab. Ka metsloomi võib jõe ääres joomas näha.

Talus on vaikne, kuna maja on teeotsas viimane. Saab sõita rattaga ning matkata teedel, kuhu mootorsõidukid harva satuvad.

Talus on piisavalt ruumi korraga mitmetele külaliste gruppidele. Telkimisplats, kämpingumajakesed ja suuremad majutusruumid on seatud nõnda, et külastajad üksteist ei häiriks.

Lisaks Valga/Valka linnale on läheduses uudistamiseks rukkikrahv Bergi Sangaste loss ja park, Pokumaa, Antsla ning Karula rahvuspargi vaatamisväärsused.

Eestis on hästi levinud Internetiühendus. Nii saab ka siin talus traadita võrgu kaudu uudistele kaasa elada.